Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Jak wybrać narożnik tapicerowany do salonu?

Data publikacji 13 grudnia 2020


Narożniki tapicerowane to jedne z najpopularniejszych mebli w tym momencie. Powoli wypierają z naszych salonów kanapy rozkładane czy sofy. Są wygodne i gustowne jednocześnie. Jak wybrać narożnik, który będzie nie tylko elegancki ale również funkcjonalny?

Wypoczynek czy również zdrowy sen?

Wybierając narożniki tapicerowane do pokoju dziennego trzeba najpierw określić jego funkcję. Narożnik, który będzie przeznaczony jedynie do odpoczynku nie musi mieć funkcji spania. Nie jest również konieczna skrzynia na pościel, chociaż zawsze jest to dodatkowe miejsce, które można wykorzystać do przechowywania koców, zapasowej pościeli czy odzieży sezonowej.

Wybierając narożnik, na którym będziemy spali warto zwrócić uwagę, by był wyposażony w poręcze. Uciekająca poduszka potrafi bardzo utrudnić spanie.

Narożniki, które będą wykorzystywane do spanie nie powinny być ze skóry. Jest to materiał niezwykle efektownie wyglądający, ale w nocy może być nie praktyczny. Zsuwające się prześcieradło oraz skóra lepiąca się do ciała nie jest najwygodniejsza do spania.

Wielkość pokoju dziennego

Wybierając narożniki tapicerowane do salonu należy dostosować, go do parametrów naszego pokoju. Duży narożnik jest wyjątkowo wygodny, a odpoczynek na nim na pewno będzie prawdziwą przyjemnością, ale zbyt duży mebel przytłoczy pokój i sprawi, że nie będzie on funkcjonalny i elegancki. Mebel, który utrudnia poruszanie się po pokoju nie jest praktyczny.

Ustawiając narożniki tapicerowane w salonie warto pamiętać, że nie musi on koniecznie stanąć pod ściana. Jest to klasyczne rozwiązanie, ale nie jedyne. Narożnik może być meblem, który dzieli salon na strefy. Dzięki temu możemy uzyskać część jadalną i wypoczynkową salonu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w dużym, przestronnym pokoju.

Wygoda przed wszystkim

Wybierając narożniki tapicerowane do salonu koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wygodę mebla. Regulowane zagłówki, wysuwany podnóżek czy regulacja oparcia to elementy, które mają znaczący wpływ na komfort użytkowania. Oczywiście narożnik z tymi wszelkimi udogodnieniami na pewno będzie miał wyższą cenę, ale dobrze wybrany, funkcjonalny mebel może nam służyć wiele lat. Nie warto więc oszczędzać na wygodzie.

Wybierając narożniki tapicerowane nie ma sensu się śpieszyć. Warto wcześniej dobrze rozpoznać potrzeby rodziny i znaleźć mebel, który będzie idealny. Wybierając narożnik koniecznie trzeba zwrócić uwagę na styl mebla i dopasować go do stylistyki wnętrza. Tylko spójne pomieszczenie będzie eleganckie i gustowne.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?