Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Przygotowania do ślubu czyli co trzeba zrobić krok po kroku

Data publikacji 27 grudnia 2020


Zaplanowanie swojego ślubu i wesela to konieczność zaplanowania wielu poszczególnych etapów. U każdej pary ślub i wesele wyglądają inaczej. Można jednak określić pewne ramy czasowe, kiedy należy pewne czynności wykonać. Wiele par korzysta z takich poradników. Ślub i wesele to przecież ogromne przedsięwzięcie. Zazwyczaj kobieta i mężczyzna organizują tak duże przedsięwzięcie po raz pierwszy i ostatni w życiu.

Obowiązki męża i żony

Jeżeli ślub ma być wyznaniowy, to trzeba zarezerwować termin w określonym kościele. Trzeba sprawdzić, czy nie ma żadnych przeszkód co do ślubu wyznaniowego. Trzeba dostarczyć wiele dokumentów i odbyć nauki przedmałżeńskie. Jeżeli ślub ma odbyć się w Urzędzie Stanu Cywilnego sprawa jest o wiele prostsza. Także trzeba będzie dostarczyć dokumenty, jednak powinno być to prostsze zadanie.

Przygotowania do ślubu wyznaniowego obejmują przygotowanie duchowe. Trzeba zapisać się na określone nauki przedmałżeńskie. Niektórzy wybierają się na specjalne rekolekcje. Trzeba oczywiście przed ślubem wyspowiadać się. Warto znaleźć księdza jako duchowego przewodnika, który poprowadzi parę w tym procesie. Warto też zainteresować się jakie są obowiązki i prawa męża i żony w religijnym w związku. Niezależnie od tego warto zorientować się jakie obowiązki ma mąż i żona w małżeństwie w polskim prawie.

Przygotowania do ślubu

Zanim jednak dojdzie do realizacji obowiązków męża i żony , trzeba przygotować się do samego ślubu. Trzeba zgromadzić wszystkie dokumenty i na czas dostarczyć je do odpowiedniego urzędu. Problem pojawia się na przykład, kiedy jedna ze stron jest obcokrajowcem. Wtedy formalności mnożą się. Trzeba bardziej się zaangażować. Czasami nawet trzeba wynająć prawnika, aby wyjaśnić pewne kwestie. Trzeba bowiem udowodnić, że według prawa tamtego kraju ta osoba jest wolna i może zawrzeć ślub.

Przygotowania do wesela

Wielu osobom ślub nieodłącznie kojarzy się z weselem. Jest to huczna, całonocna impreza. Tymczasem wesele wcale nie musi tak wyglądać. Coraz częściej wesele to po prostu obiad, na który zaprasza się świadków i wybranych gości. Całość zamyka się w dwóch albo trzech godzinach. Nie ma zabaw ani muzyki. Można oczywiście przygotować tradycyjne wesele. Jednak wiąże się to z wysokimi kosztami.

Warto skorzystać z rad innych osób co do tego co na weselu i ślubie sprawdziło się, a co było kompletnie zbędne i nieudane. Ludzie dzielą się takimi spostrzeżeniami w internecie na specjalnych forach. Można sporo się dowiedzieć. Można też uniknąć pewnych wpadek. Warto jednak podejść na wszystkiego odpowiedzialnie, ale na luzie. Warto pozwolić sobie na pewne wpadki i niedociągnięcia. Wtedy parze młodej będzie żyło się spokojniej. Zawsze bowiem coś może się wydarzyć, co zakłóci perfekcyjnie zaplanowaną imprezę.

Przygotowania ślubne krok po kroku zazwyczaj są planowane nie tylko przez parę młodą ale także przez najbliższych. Zwykle pomagają, także finansowo, rodzice obu stron. Warto jednak zaufać sobie i swojemu osądowi sprawy.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?