Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Jak wybrać ozdoby do salonu, które odmienią wnętrze?

Data publikacji 3 listopada 2020

Salon powinien być pokojem eleganckim i wysmakowanym. Bardzo ważnym elementem wystroju są detale, które pomagają stworzyć charakter wnętrza. Jak wykorzystać ozdoby do salonu, by zaplanować ciekawy i niebanalny pokój dzienny?

Jak zadbać o ściany?

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia mieszkania jest dekoracja ścian. Białe ściany są uniwersalne, ale trzeba jasno powiedzieć, że nie są ciekawe. Odpowiednia dekoracja pozwoli na stworzenie klimatycznego pomieszczenia, a przede wszystkim zaakcentowanie stylu, w jakim jest zaaranżowane.

Obrazy zawsze będą piękną ozdobą ścian. Do salonu w nowoczesnym stylu sprawdzą się grafiki lub obrazy z cytatami motywacyjnymi. Ciekawie będą również wyglądały dekoracje wykonane z metalu. Kontynenty, kwiaty czy głowa lwa sprawi, ze pokój dzienny zyska inny charakter.

W pokoju w stylu skandynawskim sprawdzą się ozdoby do salonu, takie jak zegar z drewna, obrazy w sepii lub czarno-białe czy dekoracja z żywych roślin, takich jak mech chrobotek. Mieszkanie w stylu rustykalnym lubi ozdoby do salonu lekko nadgryzione zębem czasu. Lustro w drewnianej ramie, rustykalny zegar czy półki na bibeloty z nieociosanego drewna.

Jak wykorzystać światło?

Światło jest elementem dekoracyjnym, który wprowadza do wnętrza przytulny nastrój. Koniecznie trzeba zadbać, by lampy, które wykorzystamy były eleganckie i gustowne.

Ozdoby do salonu w postaci lamp warto ustawić na komodzie, stoliku kawowym czy parapecie. Warto również umieścić lampy na podłodze. Ustawione za sofą czy fotelem będą nie tylko tworzyły nastrój, ale również dadzą duży strumień światła, gdy będziemy tego potrzebować.

Wykorzystując światło nie można zapomnieć o świeczkach. Ustawione w ozdobnych świecznikach ożywią wnętrze, a wieczorem wprowadzą przytulny klimat. Wybierając świeczniki szklane można wykorzystać je w każdym salonie bez względu na styl, w jakim jest urządzony. Świeczniki metalowe, futurystyczne sprawdzą się w salonach industrialnych lub nowoczesnych. Gipsowy świecznik ożywi pokój skandynawski.

By poczuć ciepło

Ozdoby do salonu muszą nie tylko dekorować, ale również sprawić, by wnętrze było przyjemne. Takim elementem dekoracyjnym są poduchy i pledy, które kładziemy na sofie czy fotelu wypoczynkowym.

Wybierając poduchy wcześniej należy zastanowić się jaką kompozycje mają tworzyć. Można wybrać poduszki jednakowych rozmiarów i ułożyć je skrajnie na końcach kanapy. W takiej sytuacji wybieramy maksymalnie 4 poduchy. Można również ułożyć większe poduszki z tyłu, a mniejsze na przedzie kanapy.

Wybierając poduszki należy jednak pamiętać, że ich ilość musi być dostosowana do wielkości sofy. Ściąganie nadmiaru poduszek nie jest wygodne.

https://elektrononline.pl/grzejniki-elektryczne-k36030000

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?