Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Płotek ogrodowy – kiedy wybrać drewniany, a kiedy plastikowy?

Data publikacji 26 grudnia 2020


Ogród to jedno z najważniejszych miejsc w naszym gospodarstwie domowym. To tu spędzamy czas z przyjaciółmi i rodziną, delektujemy się słońcem i odpoczynkiem. Warto zadbać, by ogród był elegancki i jednocześnie zadbany. Jak wybrać płotki ogrodowe, które pomogą uporządkować rośliny i zabezpieczą je?

Płotek – ochrona dla roślin

Płotki ogrodowe są w bardzo różnych wysokościach oraz wzorach. Możemy je kupić drewniane, jak i plastikowe. Wybór płotka jest uzależniony od funkcji, którą ma pełnić oraz miejsca, w którym będzie się znajdował.

Nowoczesny ogród bardzo często jest stonowany i surowy. Płotki ogrodowe plastikowe w kolorze zieleni idealnie wkomponują się w roślinność ogrodową i nie będą zauważalne. Płotki ogrodowe drewniane świetnie wpisują się w stylistykę ogrodu rustykalnego, wiejskiego, który ceni sobie naturalny materiał, jakim jest drewno.

Płotko ogrodowe plastikowe to element dekoracji ogrodu, który powinien wpisywać się w stylistykę. Tylko ogród, który jest spójny, będzie harmonijny i elegancki. Płotki ogrodowe są koniecznością, gdy w ogrodzie mamy rośliny, które są wysokie. Dzięki płotkowi możemy je prawidłowo ukierunkować nadając im pożądany wygląd.

Warto pamiętać, że płotki ogrodowe plastikowe chronią kwiaty oraz krzewy przed połamaniem się. Duży wiatr, który smaga roślinami bardzo często uszkadza je. Pędy są połamane i uszkodzone. Roślina nie może rozwijać się w całej okazałości i wygląda bardzo nieatrakcyjnie.

Jak zadbać o dzieci i zwierzęta?

Małe dzieci w ogrodzie mają ogromną radość potrafią bawić się godzinami buszując wśród zielonych roślin. Nie ukrywajmy jednak. Małe dziecko w ogrodzie często porównywalne jest z kataklizmem, który dotknął roślin.

Płotki ogrodowe plastikowe pomogą zapanować nad zapędami młodych ogrodników do usuwania wszelkich kwiatów oraz krzewów w zasięgu małych rączek.

Płotki ogrodowe plastikowe przydadzą się również, gdy w domu są psy, które również bardzo chętnie chodzą po całej działce. Rozkopywanie oraz obsikiwanie kwiatów i krzewów może bardzo negatywnie odbić się na kondycji roślin. Płotki są zabezpieczeniem, które pomogą wydzielić strefy niedostępne dla zwierząt domowych.

Warto podkreślić, że decydując się na płotki ogrodowe plastikowe zaoszczędzimy sobie dużo pracy. Płotki są odporne na działanie wody oraz warunki atmosferyczne. Dopiero po dłuższym czasie mogą stracić kolor od słońca.

Wybierając płotki ogrodowe drewniane musimy liczyć się z ich sezonową konserwacją, która może zajmować dużo czasu, gdy płotków jest wiele.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?