Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom Sypialnia w stylu skandynawskim

Sypialnia w stylu skandynawskim – jak ją urządzić?

Data publikacji 1 czerwca 2021

Aranżacja sypialni musi zostać tak przeprowadzona, aby ta łączyła w sobie estetykę z funkcjonalnością i umożliwiała nam relaks i odpoczynek niezbędny do poprawnego funkcjonowania na co dzień. Jak ją urządzić, jeżeli chcemy utrzymać ją w stylu skandynawskim?

1. Sypialnia w delikatnych, naturalnych kolorach

2. Jakie meble umieścić w sypialni skandynawskiej?

3. O czym pamiętać przy urządzaniu sypialni w stylu skandynawskim?

Sypialnia w delikatnych, naturalnych kolorach

Styl skandynawski jest niewątpliwie jednym z popularniejszych i chętniej wybieranych sposobów aranżacji wnętrz. Jego największymi plusami są prostota, delikatność kolorów oraz próba nawiązania do natury poprzez wykorzystywanie różnego rodzaju materiałów, jak na przykład drewno, len, płótno czy wiklina. Wybierając podobne wykończenie sypialni możemy liczyć na lekkie, przyjemne i relaksujące wnętrze, w którym z całą pewnością uda nam się odpocząć po całym wymagającym dniu. Dzięki schematowi barw będzie to również dobry wybór do niewielkich pomieszczeń, ponieważ jasne kolory pozwolą nam uzyskać wrażenie większej ilości przestrzeni, niż mamy faktycznie.

Jakie meble umieścić w sypialni skandynawskiej?

Najważniejszym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko białe. Powinniśmy dobrać je do swojego wzrostu i wagi, tak aby faktycznie móc zaznać na nim odpoczynku i dobrego snu. Dobrym dodatkiem zaraz obok będzie szafka nocna skandynawska, na przykład w odcieniach jasnego, sosnowego drewna. Pomieścimy na niej najważniejsze rzeczy, a także, w razie potrzeby, lampkę nocną. Jeżeli mamy łózko dwuosobowe, powinniśmy zadbać o to, aby każdy miał w zasięgu ręki swoją własną szafkę na drobiazgi. Pozostałe elementy wyposażenia zależeć będą od ilości dostępnej przestrzeni, jednak co do zasady powinniśmy również pamiętać o jakiejś przestrzeni do przechowywania pościeli czy ubrań.

O czym pamiętać przy urządzaniu sypialni w stylu skandynawskim?

W przypadku, gdy metraż sypialni nam na to pozwala, możemy połączyć ją z garderobą. W tej roli świetnie sprawi się szafa wnękowa, a w skromniejszej wersji także regał sosnowy. Możemy również zagospodarować przestrzeń pod łóżkiem, jeżeli nie sięga ono stelażem do samej podłogi. Do tego celu nadadzą się wszelkiego rodzaju pudełka, kufry i skrzynki, w których spokojnie przechowamy rzeczy rzadziej używane. Jeszcze innym kreatywnym pomysłem na zyskanie miejsca do przechowywania jest wykorzystanie stołków i puf, jeżeli takie mamy w sypialni – możemy trzymać różne drobiazgi w ich wnętrzu.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

https://elektrononline.pl/grzejniki-elektryczne-k36030000