Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza pralnia w domu

Jak zaprojektować pralnię w domu?

Data publikacji 15 lipca 2021


Pralnia w domu to wygodne i funkcjonalnie rozwiązanie dla każdej Pani domu, która chce mieć zachowany w swoim mieszkaniu ład i należyty porządek. Jednak nie każdy może sobie pozwolić na taki luksus. Dobrze zaprojektowana pralnia powinna być przede wszystkich w osobnym pomieszczeniu: w piwnicy lub na parterze domu. Zatem jak zaprojektować domową pralnię by była funkcjonalna i należycie spełniana swoją funkcję?

Po pierwsze odpowiednie miejsce
Jak już zostało wspomniane pralnia w domu powinna być umieszczona w osobnym pomieszczeniu. W starszych domach projektowano pralnię w piwnicy, tak by hałas urządzeń nie przeszkadzał innym domownikom, a sterta ubrań do prania nie odstraszała gości. Obecnie w nowych domach projektuje się głównie pomieszczenia na pralnię na parterze budynku. Takie rozwiązanie jest bardzo wygodne w użytkowaniu, nie ma konieczności biegania z brudnymi ubraniami po schodach. Gdy już miejsce wybrane pod pralnię, należy zastanowić się co powinno się w niej znaleźć?

Po drugie odpowiednie sprzęty
Kluczem do funkcjonalności pralni domowej są odpowiednie sprzęty. Najlepiej zainwestować już na starcie w wysokiej jakości sprzęt, jeśli chce się by urządzenia posłużyły na lata, to nie powinno się na nich oszczędzać. Nie warto też inwestować w pralko-suszarkę, urządzenia te są nie drogie, lecz nie suszą ubrać tak dobrze jak wolnostojąca suszarka. Dodatkowo zabiera nam to duży czasu, gdyż cykl pranie i suszenie trwa nawet 8 godzin. Zatem idealnym rozwiązaniem są dwa osobne urządzenia: wysokiej jakości pralka, z różnymi cyklami prania oraz suszarka, która skutecznie suszy ubrania.

Przeczytaj więcej na gazetopedia.pl

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?