Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy odkurzacz centralny

Czy warto zainwestować w odkurzacz centralny?

Data publikacji 30 października 2021

W nowoczesnych budynkach odkurzacz centralny jest standardowym wyposażeniem. Najczęściej w takie urządzenia inwestują właściciele obiektów noclegowych oraz użyteczności publicznej, ale także prywatnych mieszkań.

Odkurzanie jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności podczas sprzątania. W każdym domu, gdzie mieszkają zwierzęta albo małe dzieci, które często bałaganią, jest to obowiązkowy punkt powtarzany praktycznie codziennie. Podczas budowy domu albo jego modernizacji, warto zastanowić się nad montażem centralnego odkurzacza, który pomoże utrzymać porządek i czystość.

W jaki sposób działa odkurzacz centralny?

Sprzątanie odkurzaczem centralnym nie różni się zbytnio od tego tradycyjnego. Posługujemy się wężem z odpowiednią ssawką, którą należy dopasować do czyszczonej powierzchni. Wąż zamontowany jest w nowoczesnym i eleganckim gnieździe ssącym, który automatycznie uruchamia jednostkę centralną.

Podczas sprzątania słyszymy wyłącznie szum zasysanego powietrza. Całe urządzenie natomiast zamontowane jest w garażu albo w pomieszczeniu gospodarczym. Wszystkie nieczystości wraz z kurzem transportowane są przez specjalny system rur PVC, które ukryte są w ścianach oraz stropach. Powietrze dzięki wysokowydajnym filtrom oczyszczane jest i wydmuchiwany na zewnątrz nieruchomości.

Jakie są największe zalety odkurzaczy centralnych?

Montaż we własnym domu odkurzacza centralnego to przede wszystkim inwestycja w zdrowie swojej rodziny. Odkurzacz centralny ma znacznie większą moc ssącą niż tradycyjny sprzęt sieciowy, dlatego też znacznie szybciej i łatwiej można wyczyścić wszystkie powierzchnie i pozbyć się brudu.

Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na alergię, ponieważ kurz nie jest wydmuchiwany ponownie do tego samego pomieszczenia, tylko transportowany na zewnątrz budynku do specjalnej jednostki centralnej. Taki sprzęt doceniają także rodzice małych dzieci, ponieważ można go używać nawet podczas snu malucha, gdyż jego szum słychać wyłącznie w miejscu, gdzie zamontowana jest centralna jednostka.

Warto również dodać to, że do sprzątania używany wyłącznie węża i nie musimy, tak jak to jest w przypadku tradycyjnego odkurzacza ciągnąć ze sobą całego sprzętu z rurą i kablami.

W jaki sposób montuje się odkurzacz centralny?

Podczas układania całej instalacji w budynku montuje się także instalacje PCV odkurzacza centralnego. Natomiast samą jednostkę centralną można kupić i podłączyć dopiero przed planowanym wprowadzeniem się do budynku. W ten sposób można rozłożyć koszty na dwa etapy, dzięki czemu nie trzeba od razu inwestować całej sumy w to nowoczesne urządzenie.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?