Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy

Elektryczna obieraczka do ziemniaków – urządzenie oszczędzające czas

Data publikacji 27 listopada 2020


Ziemniaki są warzywem cenionym przez zawartość w nich skrobi ziemniaczanej, która dodana do różnego rodzaju płynów powoduje ich gęstnienie, co wiąże się z bardziej pożądaną konsystencją. Dodatek skrobi ziemniaczanej pozwala na tworzenie zupełnie nowych potraw, takich jak budynie, kisiele czy zawiesiste sosy.

Składniki odżywcze ziemniaków

Ziemniaki oprócz skrobi w swoim składzie posiadają również sporą ilość białek i aminokwasów, a także cukry typu glukoza, fruktoza i sacharoza. Obecność składników mineralnych takich jak wapń. chlor, żelazo, jod oraz siarka, a także witamin z grupy B, C i PP stawia ziemniaki w rzędzie warzyw wartościowo odżywczych i polecanych. Z ziemniaków można przyrządzić mnóstwo smacznych potraw, należy jednak pamiętać, że to warzywo można spożywać tylko i wyłącznie po ugotowaniu, ponieważ surowe bulwy oraz inne, niejadalne części tej rośliny są trujące.

Obieraczka do ziemniaków

Obieranie ziemniaków na potrzeby rodzinnego gospodarstwa domowego to czynność codzienna i niezbyt pracochłonna, natomiast obieranie ziemniaków na skalę przemysłową lub na potrzeby lokalu gastronomicznego, to już zupełnie inna historia – w tych sytuacjach przyda się praktyczna, elektryczna obieraczka do ziemniaków.
Przygotowanie ziemniaków do obróbki cieplnej wymaga nie tylko pracy rąk uzbrojonych w nóż do warzyw, ale również zajmuje sporo czasu – jeżeli przygotowujemy ziemniaki tylko dla paru osób, czas spędzony na ręcznym pozbawianiu ziemniaka skórki zejdzie szybko, natomiast gdy prowadzimy bar, restaurację czy inny lokal serwujący dania obiadowe, czas ten będzie dłużył się w nieskończoność. Z tego powodu, każdy lokal gastronomiczny powinien zaopatrzyć się w profesjonalne obieraczki do ziemniaków, wykonane z materiałów wysokiej jakości, wydajne i efektywne. Dzięki elektrycznej obieraczce do ziemniaków każda restauracja upora się z zamówieniami na dania obiadowe w dużo krótszym czasie.

Zasada działania elektrycznej obieraczki do ziemniaków

Profesjonalne elektryczne obieraczki do ziemniaków składają się z dużego pojemnika na wsad ziemniaczany, wykonanego najczęściej ze szlachetnej stali nierdzewnej. Pojemnik wyłożony jest specjalnym ścierniwem, które podczas pracy urządzenia równomiernie ściera skórkę, odrzucając ją na dno, skąd jest usuwana na zewnątrz. Obrane ziemniaki zostają opłukane z pozostałości skórek oraz wyoczkowane.
By ziemniaki zostały obrane jak najdokładniej, należy je wcześniej posortować – gładkie bulwy, równej wielkości będą dużo lepiej oczyszczone niż te o nierównej powierzchni czy wyrastających korzeniach.
W zależności od pojemności elektryczna obieraczka przemysłowa usunie skórkę z kilku kilogramów ziemniaków zaledwie w parę minut, co znacznie oszczędzi czas na obieraniu ręcznym.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?