Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Nowoczesne toaletki – jak je zaaranżować?

Data publikacji 8 grudnia 2020


Chyba nie ma kobiety, która nie chciałaby mieć swojej świątyni piękna w domu. Miejsca, w którym będzie mogła zgromadzić wszystkie swoje kosmetyki, perfumy, biżuterię oraz inne tego typu rzeczy. Zakątku dedykowanego tylko dla niej. Taka toaletka będzie wspaniałym dopełnieniem sypialni lub pokoju kąpielowego. Jak ją zaaranżować? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek, dzięki którym z łatwością uda się wybrać sprawdzone meble oraz dodatki do toaletki.

Nowoczesne toaletki

Toaletka to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To właśnie tam kobieta może dbać o siebie, pielęgnując twarz i ciało, a także wykonując codzienny czy wieczorowy makijaż. Co jest niezbędne, aby stworzyć taki kącik urodowy dla siebie? Po pierwsze trzeba wybrać meble. Można postawić na coś gotowego z salonu, albo też zdecydować się na toaletkę umówioną na wymiar. W tym drugim przypadku będzie można zrealizować własny pomysł w konsultacji ze stolarzem. Nowoczesne toaletki mają zwykle podstawę w postaci prostej komody lub stolika, do której przymocowane jest lustro. Dobrze znać pewien trik, z którego korzysta wiele kobiet. Mianowicie nie zawsze trzeba kupować meble typowo dedykowane do toaletki. Można znaleźć na przykład śliczne biurko, na którym ustawi się wybrane przez siebie lustro oraz pozostałe elementy dekoracyjne, dzięki którym z łatwością uda się zorganizować wszystko na blacie. To zdecydowanie bardziej ekonomiczna opcja, która jest przy tym równie funkcjonalna, jak toaletka kupiona w sklepie lub od stolarza.

Jak zorganizować przestrzeń na toaletce?

Gdy wybierzemy już meble oraz lustro, czas zorganizować dobrze przestrzeń na samej toaletce. Do ozdoby blatu, a także właśnie lepszej organizacji i segregacji rzeczy świetnie sprawdzą się na przykład szklane słoiki lub pojemniki. Wybór tego typu przedmiotów jest naprawdę ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie. Od kilku sezonów niezwykle modne jest szkło ozdobione złotem. Takie rzeczy pięknie prezentują się na toaletce, pozwalają na w eksponowanie na przykład paletek do makijażu, pędzli, oraz innych eleganckich kosmetyków. Toaletka będzie też bardzo dobrym miejscem do trzymania własnych perfum. Można kupić ozdobną tacę, na przykład taką w lustrzanym dnem, na której ustawi się flakony. Obok warto postawić jeszcze wieszak na biżuterię. To niezwykle funkcjonalna rzecz, dzięki której można wygodnie i bezpiecznie przechowywać wszystkie swoje bransoletki i łańcuszki. Tak udekorowana toaletka prezentuje się pięknie. Wystarczy tylko postawić flakon ze świeżymi kwiatami i wszystko gotowe.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?