Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Czy dywany perskie są nadal w modzie?

Data publikacji 19 grudnia 2020


Są pewne rzeczy w wyposażeniu wnętrz, których popularność nie przemija. Jedną z takich rzeczy są perskie dywany. Od wielu lat są one uważane za modny i elegancki dodatek w aranżacji wnętrz. Z tego powodu warto przyjrzeć im się bliżej i zastanowić się, czy nie nadają się także do ozdobienia twojego mieszkania. Czy nadal są w modzie? Jeśli tak – to dlaczego?

Synonim luksusu

Od zawsze perskie dywany były synonimem luksusu. Nie każdego na nie stać, bo oryginalne dywany są produkowane z wysokiej jakości przędzy. Często też och produkcja odbywa się w ręczny i tradycyjny sposób. To wszystko wpływa na cenę finalnego produktu. Łatwo się domyślić, że dywany perskie są dużo droższe, niż dywany produkowane maszynowo z najtańszych możliwych surowców. Dywany perskie nad uważane są za produkt bardzo luksusowy. Za taki, za który warto zapłacić więcej. Stąd też ich zamieszczenie w aranżacji kojarzone jest z czymś niesamowitym, wyjątkowym i luksusowym.

Unikalne wzory

Dywany perskie są często ozdobione wyjątkowymi, orientalnymi wzorami. To właśnie one wprowadzają do pomieszczenia wyjątkową atmosferę. Dzięki nim pomieszczenie wygląda zupełnie inaczej. Orientalne wzory i subtelne kolory pasują do wielu wnętrz. Najczęściej jednak zestawia się je z pomieszczeniami w stylu klasycznym oraz orientalnym. Takie dywany pasują do pokojów, które są stylizowane na indyjskie komnaty albo pokoje sułtanów. Mogą też być zestawiane z europejskimi meblami w bardzo ciężkim i klasycznym stylu. Pasują do naturalnego drewna i skórzanej tapicerki. W wystroju mogą nawiązywać do okresu kolonializmu.

Wciąż popularne

Pomimo tego, że oryginalne perskie dywany jest dość trudno kupić, to wciąż cieszą się dużą popularnością. Fakt, że nie można ich kupić w zwykłym sklepie meblowym lub remontowym sprawia, że są jeszcze chętniej wybierane przez kupujących. Dzięki temu mogą one być uznane za prawdziwy rarytas, który jest niedostępny dla tłumów. Warto jednak podkreślać, że za popularnością tego typu dywanów stoją projektanci wnętrz. To właśnie oni umieszczają je w swoich projektach i zachęcają do ich wyboru swoich klientów. Chodzi przecież o to, by każde wnętrze prezentowało się doskonale i równocześnie było niebagatelne i niepowtarzalne. Dzięki perskim dywanom można pomieszczeniu nadać duszy i sprawić, że będzie się ono różniło od pokojów pokazanych na zdjęciach w kolorowych magazynach albo reklamach sklepów meblowych. To właśnie dzięki takim akcentom można całkowicie odmienić charakter wnętrza i pokazać jego unikalność.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?