Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Pokój w stylu skandynawskim – o czym pamiętać podczas urządzania?

Data publikacji 24 grudnia 2020


Styl skandynawski to jeden z najbardziej popularnych trendów w urządzaniu wnętrz nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Charakteryzuje się tym, że wnętrza są jasne, proste, wypełnione funkcjonalnymi meblami i pięknymi dodatkami. Rzeczy są designerskie, ale często tak naprawdę za nieduże pieniądze. W stylu skandynawskim ważne są naturalne materiały i stonowana kolorystyka. Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek dla osób, które chciałyby urządzić pokój w stylu skandynawskim.

Pokój w stylu skandynawskim

To, co jest bazą w pomieszczeniach w stylu skandynawskim, to raczej neutralne jasne ściany. Dlatego też, gdy chcemy właśnie tak zaaranżować pokój, warto przemalować wnętrze na przykład na biel lub szarość. Następnie trzeba wybrać naprawdę bardzo dobrej jakości elementy wykończenia. Mowa tutaj na przykład o listwach przypodłogowych. Pięknie będą prezentować się również sztukaterie, zarówno na ścianach, jak i na suficie. Ten element wyposażenia wnętrza często można spotkać w nowoczesnych wnętrzach skandynawskich, które urządzane są na przykład w kamienicach. Subtelne, jasne kolory stanowią doskonałe tło dla mebli oraz dodatków. Wybierając rzeczy w stylu skandynawskim, warto zwrócić uwagę między innymi na te, które są wykonane z prawdziwego drewna. Pomieszczenia nie powinny być zagracone, dlatego też warto zachować umiar. Liczy się nie ilość, a jakość. Warto stawiać na dodatki naprawdę wysokiej jakości, które wprowadzają ciepło i przytulność do wnętrza. Skandynawowie właśnie w ten sposób tworzą atmosferę hygge.

Jakość i funkcjonalność na pierwszym miejscu

Skandynawskie pokoje to miejsca, w których po prostu chce się odpoczywać i spędzać czas. To nie są przestrzenie urządzone do tego, aby je podziwiać. Warto o tym pamiętać, ponieważ Skandynawowie spędzają w domu naprawdę sporo czasu. Starają się zatem stworzyć tam taką atmosferę, aby zawsze było miło. Jakość i funkcjonalność są tam zatem na pierwszym miejscu. Ważne jest to, by rzeczy były wykonane starannie i pięknie. Jeżeli chodzi o modne meble i dodatki to wnętrz skandynawskich, to warto postawić między innymi na funkcjonalną kanapę dla całej rodziny. Sprawdzi się ona w kąciku wypoczynkowym. Inna sztandarowa rzecz to witryna, w której można ustawić wszystkie swoje skarby, na przykład piękną porcelanę. Dodatki, które sprawdzają się w tym wnętrzu, to między innymi plakaty do zawieszenia na ścianach, ozdobne poduszki, piękne wazony, miłe w dotyku koce. Poza tym warto kupić trochę świec, szczególnie takich o pięknych zapachach. Skandynawowie palą je na okrągło.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?