Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Garnki z miedzi – czy warto je kupić?

Data publikacji 14 grudnia 2020


Podczas szukania nowego zestawu garnków z całą pewnością każdy zwróci uwagę na garnki z miedzi. Są one nie tylko bardzo efektowne od strony wizualnej, lecz również pełne naprawdę różnorodnych pozytywnych cech użytkowych. Jakie są jednak konkretnie zalety, ale również i wady takich garnków? Czy faktycznie warto się nimi zainteresować i je kupić również do swoje kuchni?

Zalety garnków z miedzi

Co konkretnie powoduje, że miedziane garnki cieszą się tak dużą popularnością i często stają się wyborem wielu kucharzy? Jakie są ich zalety, które sprawiają, że wybierane są one zamiast tradycyjne garnki?
Przede wszystkim najważniejszą zaletą miedzianych garnków jest to, że w doskonały sposób się one nagrzewają, oraz równomiernie rozprowadzają po swojej powierzchni ciepło. Oznacza to, że gotowanie jest w nich pewniejsze i szybsze. Co również bardzo istotne, to garnki tego typu nie potrzebują żadnego dodatkowego tłuszczu. Nie trzeba zatem dodawać do nich ani oleju, ani też masła, czy też innego składnika pozwalającego w tradycyjnych naczyniach gotować lub smażyć.
Niezwykle ważną zaletą, jaka towarzyszy miedzianemu garnkowi jest to, że materiał, z którego został on wykonany, wykazuje bardzo silne działanie antybakteryjne. Oznacza to, że miedź usuwa ze swojej powierzchni nie tylko bakterie, lecz również grzyby i pleśnie. Działanie miedzi jest tak silne, że garnki mogą służyć nawet jako naturalny sposób filtracji wody pitnej. Wystarczy w tym celu nalać jej do garnka, a następnie odstawić na kilka godzin. Po tym czasie woda będzie idealnie czysta i w pełni zdrowa.

Wady garnków z miedzi

Jak się okazuje, garnki z miedzi, choć posiadają naprawdę rewelacyjne zalety, obok których trudno jest przejść obojętnie, to jednak nie są także całkowicie wolne od wad. Warto wiedzieć, jakie są ich minusy, ponieważ może to zaważyć na jakości ich używania, a także na zasadności ich kupienia przez niektóre osoby.
Jakie są zatem wady miedzianych garnków? Zdecydowanie najważniejszą wadą jest w tym wypadku cena. Garnki wykonane z miedzi należą do zdecydowanie najdroższych na rynku, a to sprawia, że nie każdy jest w stanie sobie na nie pozwolić. Komplet składający się z kilku garnków, to często wydatek nawet kilku tysięcy złotych.
Garnki tego typu to również spory kłopot jeśli chodzi o mycie, ponieważ zabronione jest wstawianie ich do zmywarki z uwagi na używane w niej silne detergenty. Co więcej, miedziane garnki należy regularnie konserwować. Ostatnią dość sporą wadą, która może być dla wielu problemem, jest waga takich garnków, która jest wyraźnie wyższa, niż w przypadku innych, często o wiele tańszych modeli.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?