Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Czym jest trawa gazonowa?

Data publikacji 15 grudnia 2020


Niezmierzona liczba osób decydujących się na zagospodarowanie swojej posesji, konkretnie zasianie na niej trawy, nie zastanawia się specjalnie nad wyborem gatunku czy marki. Założenie, że to przecież tylko trawa jest wśród takich osób często spotykane. Otóż to nie tylko trawa. Przekonał się o tym każdy, kto wychodząc z domu widzi obraz brzydkiego, wypełnionego łysymi plamami trawnika. Dlatego warto zdecydować się na nieco bardziej przemyślany wybór i zaopatrzyć się w trawę gazonową.

Czym kończy się zły wybór mieszanki trawnikowej?

Ciężko znaleźć kogoś, kto choćby po cichu nie marzy o odpoczynku na przydomowym podwórku, leżąc na miękkim trawniku, podczas gdy dzieci biegałyby po nim i się bawiły. Albo zabawie w gronie przyjaciół czy rodzinnym obiedzie na świeżym powietrzu. Może o tym zapomnieć jednak każdy, kto posiał bliżej nieokreślone nasiona trawy znalezione w internecie. Okazuje się wtedy, że jakikolwiek kontakt z trawnikiem kończy się jego zniszczeniem. Tym sposobem w zapomnienie odchodzą marzenia o beztroskiej zabawie i odpoczynku na powietrzu.

Dlaczego warto wybrać trawę gazonową

Nie musi tak być. Rozwiązaniem jest kupno trawy gazonowej. Dzięki odpowiednio dobranym nasionom źdźbła trawy rosną silne i wytrzymałe. Nie straszne im zadeptanie ani deszcze. Postawienie mebli w ogrodzie, szalejący zwierzak czy dzieci nie doprowadzą do zniszczenia jej. To główny, ale nie jedyny powód, rosnącej popularności trawy gazonowej. Dzięki temu bez problemu można znaleźć zarówno w stacjonarnych sklepach ogrodniczych, jak i w internecie wpisując frazę trawa sportowa, gazonowa lub rekreacyjna. Na powrót można powrócić do marzeń o wylegiwaniu się na jedwabiście miękkiej trawie, a co więcej spełnić je.

Na uwagę zasługuje fakt, że trawa gazonowa nawet bez ciągłego doglądania nadal będzie prezentować się świetnie. To ogromny atut, szczególnie dla osób zabieganych, które nie mają czasu dbać o trawnik, a jednak chciałyby móc cieszyć się z widoku pięknej, zielonej trawy.

To wszystko są niewątpliwe wielkie zalety trawy gazonowej. Plany rodzinnego obiadu i zabawy mogą jednak zostać zniweczone jeśli wybrana zostanie zła mieszanka trawnikowa. Na rynku funkcjonują mieszanki, które tylko z pozoru zawierają wyłącznie odmianę gazonową. Dodaje się do nich odmianę pastewną. Służy ona do krótkotrwałej uprawy i odznacza się niewielkimi walorami estetycznymi, w dodatku jest dużo mniej wytrzymała. Zdarzają się mieszanki, które zawierają nawet 25% tej odmiany. Dlatego przy wyborze tak ważne jest dokładne zapoznanie się ze składem mieszanki i kupno tej, która składa się w 100% z odmiany gazonowej.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?