Strona główna
Nieruchomości
Tutaj jesteś
Nieruchomości

Poddasze mieszkalne – jak wykorzystać potencjał?

Data publikacji 15 listopada 2020


Poddasze mieszkalne to wyjątkowo ciekawa przestrzeń, która może stać się sypialnią, pokojem rozrywki czy pokojem kąpielowym. Skosy są największym atutem poddasza, ale również sprawiają, że nie jest to przestrzeń łatwa do zagospodarowania. O czym trzeba pamiętać aranżując poddasze?

Atuty wnętrza

Największą atrakcją poddasza są skosy, ale nie tylko. Więźba dachowa czy lukarny to również ciekawe elementy, które warto podkreślić wystrojem poddasza.

Widoczna więźba dachowa to element wystroju, który jest bardzo elegancki. Drewno pomalowane na naturalny kolor wprowadzi swojski klimat na poddasze. Warto również wykorzystać belki, by umieścić na nich gustowne oświetlenie. Żarówki zwisające swobodnie z belek będą niebanalną ozdobą poddasza mieszkalnego.

Umieszczając w dachu duże, przestronne okna można wykorzystać poddasze mieszkalne na sypialnie. Zasypianie pod gwiazdami oraz budzenie się wraz z pierwszymi promieniami słońca na pewno będzie bardzo przyjemne.

Lukarny to efektowne okna, które mają bardzo duży wpływ na wygląd poddasza. Są ozdobą nie tylko od wewnątrz, ale przede wszystkim wzbogacają wygląd budynku od zewnątrz. Ich wadą jest wyższa cena pokrycia dachowego. Lukarny powodują, że zostanie zużyte więcej dachówki, i jednocześnie cena robocizny również będzie wyższa.

Praktyczne wykorzystanie skosów

Poddasze mieszkalne można wykorzystać również bardzo praktycznie. Zrobienie garderoby pod skosami może wydawać się trudne, ale dobrze przemyślana garderoba może być bardzo funkcjonalna.

Wybierając drzwi do garderoby pod skosami, warto zastanowić się nad wysuwanymi elementami. Jest to najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne rozwiązanie. Dzięki wysuwanemu mechanizmowi można bez problemu dotrzeć do każdego fragmentu szafy.

Wybierając drzwi, warto skoncentrować się na otwieranych egzemplarzach. Dzięki temu unikniemy problemów ze zróżnicowaną wysokością skrzydeł.

Ciekawym wykorzystaniem poddasza mieszkalnego jest zrobienie łazienki pod skosami. W najniższym punkcie można zaaranżować wannę. Warto w tym miejscu założyć okna dachowe, które sprawią, że łazienka będzie jasna i przyjemna.

Warto pamiętać, ze miłośnicy kąpieli pod natryskiem powinni umieścić go na ścianie, na której nie ma skosów. Dzięki temu kąpiel będzie komfortowa i nie trzeba będzie zwracać uwagi na głowę.

Poddasze mieszkalne to niezwykle ciekawe, ale i wymagające miejsce. Musi być dobrze zaplanowane i przemyślane, by rozwiązania, które zastosujemy były funkcjonalne i praktyczne. Tylko wtedy poddasze będzie eleganckie i wygodne.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Rola agencji nieruchomości