Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Garaż modułowy, a może murowany lub drewnianych

Data publikacji 21 grudnia 2020


Posiadanie garażu, w przypadku mieszkania w domku, stało się swego rodzaju standardem. Nic w tym dziwnego. Dodatkowa powierzchnia, w której można przechowywać narzędzie lub mniej potrzebne przedmioty jest zawsze mile widziana. Najważniejsza jest jednak możliwość schowania tam samochodu i chronienia go przed kradzieżą oraz zniszczeniem w wyniku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Na rynku znajduję się jednak wiele rodzajów garaży i ciężko może być, wybrać z jeden z nich.

Rodzaje garażów

Istnieje kilka istotnych rodzajów garażów, które się wyróżnia. Najczęściej wybiera się garaż drewniany, blaszany, murowany lub modułowy. Każdy z nich posiada swoje zalety oraz wady, które definiują sytuacje, w których się sprawdzą.

Garaż blaszany

Najbardziej popularna, choć o najsłabszej jakości garaż. Wybór tego rodzaju pozwala na szybką budowę konstrukcji, która jednak nie jest zbyt wytrzymałe i prędzej czy później się zniszczy. Zapobiega się temu regularną impregnacją i konserwacją, co jednak odwleka tylko nieuniknione. Nie jest to duża wada jeśli ma to być garaż tymczasowy, jeśli w ciągu krótkiego okresu ma być rozebrany. Przemawia za tym również brak potrzeby posiadania pozwolenia na budowę, więc świetnie sprawdzi się jako garaż, który ma służyć podczas budowy garażu właściwego, którym może być garaż modułowy

Garaż modułowy

Ten rodzaj posiada jedną dużą zaletę. Jego części są wcześniej tworzone w fabrykach, a następnie są składane w całość już na miejscu przeznaczenia. Pozwala to na szybką budowę z wykorzystaniem dobrych, wytrzymałych materiałów, lepszych niż w przypadku garażu blaszanego. Zazwyczaj wykorzystuje się beton, stal lub drewno. Co prawda pod względem trwałości nie dorównuje garażom murowanym, to nadal będzie mógł służyć przez wiele lat, w dodatku jest dużo tańsza.

Garaż murowany

Odznaczający się najlepszą jakością materiałów oraz wykonaniem jest najtrwalszym rodzajem garażów. Przy budowie nie jesteśmy ograniczeni jeśli chodzi o wymiary i wygląd garażu. Projekt, według którego konstrukcja będzie budowana, może być stworzony tak, żeby w pełni odpowiadał oczekiwaniom klienta. Nie wymaga większej konserwacji, można go ocieplić i składa się zazwyczaj z bloczków betonowych.

W zależności od potrzeb

Garaż to niezwykle przydatny budynek. Pozwala na wiele i sprawdzi się tak jako warsztat albo przechowywalnia pojazdu, jak i składzik czy magazyn. W zależności od potrzeb do dyspozycji ma każdy trwały garaż na wiele lat albo tymczasowy, który będzie rozebranych za parę miesięcy.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?