Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Wyposażenie wnętrz – modne i jednocześnie funkcjonalne

Data publikacji 9 grudnia 2020


Dom to nasz azyl. Powinniśmy się tu czuć dobrze i bezpiecznie. Bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie ma wyposażenie wnętrz, które sprawia, że dom jest przyjemny i przyjazny. Jak zadbać o dekoracje, które sprawiają, że będzie elegancko i przytulnie?

Oświetlenie – praktyczne i dekoracyjne

Bardzo ważnym elementem dekoracji domu jest oświetlenie. To dzięki niemu w mieszkaniu czujemy się przyjemnie, a zimowe wieczory stają się kameralne i intymne.

Wyposazenie wnetrz w postaci lamp pomoże uzyskać sielankowy nastrój. Wybierając lampy wiszące należy skoncentrować się na dobrym oświetleniu pokoju dziennego. W większym salonie warto wykorzystać dwie lampy, które rozwiesimy skrajnie na końcach pokoju. Dzięki temu uzyskamy ciekawszą aranżację i jednocześnie pokój, który będzie funkcjonalny.

Wydzielając w salonie jadalnię, warto zadbać, by nad stołem również było dobre oświetlenie. Umieszczenie 3 lamp nad krótszym stołem, a 5 nad długim pozwoli na uzyskanie mocnego światła.

Bardzo ważnym elementem są również lampy stojące. Umieszczając je na ziemi możemy wykorzystać je do stworzenia kącika czytelniczego czy przytulnego miejsca na sofie do odpoczynku.

Lampy stołowe można postawić na komodzie, stole czy parapecie, co pozwoli na uzyskanie ciekawego oświetlenia punktowego.

Jej wysokość sofa

Wyposażenie wnętrz musi być nie tylko eleganckie, ale również praktyczne. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy wybierali sofę do salonu.

Do niewielkiego pokoju dziennego warto wybrać małą sofę, na której będziemy mogli usiąść z rodziną. Warto miejsca przy stoliku kawowym uzupełnić ciekawymi fotelami, które jednocześnie są sposobem na wprowadzenie koloru do pomieszczenia.

Fotel w ciekawym, mocnym kolorze to sposób na ożywienie wnętrza. Czerwony, musztardowy czy ciemno zielony fotel będzie niebanalny i elegancki. Koniecznie jednak trzeba pamiętać, że takie eksperymenty z wyposażeniem wnętrz sprawdzają się jedynie wtedy, gdy do salonu wprowadzimy jeden tak charakterystyczny element.

Do większego salonu warto wykorzystać narożnik, na którym swobodnie będzie mogła usiąść cała rodzina. Warto pamiętać, że narożnik nie musi stać przy ścianie. Można go wykorzystać do wydzielenia stref w pokoju dziennym.

Wyposażenie wnętrz to zadanie trudne i wymagające dobrego smaku i świetnych pomysłów. Szukając inspiracji warto zwracać uwagę na to, co modne, ale nie należy mody trzymać się niewolniczo. Elegancki i przyjazny dom jest dopasowany do potrzeb wszystkich mieszkańców, i przede wszystkim jest praktyczny i wygodny. Dopiero w drugiej kolejności gustowny.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?