Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Jakie zastosować firany na podwójne drzwi balkonowe?

Data publikacji 13 listopada 2020


Firanka musi być piękna, by stworzyć w pomieszczeniu nie tylko dobry nastrój ale także domową atmosferę. Firany na podwójne drzwi balkonowe to ogromne połacie materiału, zakrywające bardzo dużą przestrzeń. W tym wypadku nie wystarczy tylko zawiesić klasyczną firankę w rozmiarze XXL by zakryć drzwi balkonowe.

Ciekawe aranżacje

Najczęściej podwójne drzwi balkonowe znajdują się w salonie. Klimat salonu, jest taki, że jest to pokój ekspozycyjny i w każdym przypadku jego aranżacja musi być ciekawa, miła i przyjazna domownikom. Zawieszenie odpowiednich firan na drzwi balkonowe, które w dodatku są podwójne, musi nie tylko nadać pomieszczeniu estetyki ale stworzyć ciepły nastrój. Dlatego też najlepiej jest wybrać firanki, które mają już zaaranżowany swój kształt. Firanka na drzwi balkonowe nie zawsze może luźno zwisać z karnisza, aczkolwiek musi sobą zasłonić całe drzwi prowadzące na balkon lub na taras. Dlatego tak popularne są firany panelowe. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że bez problemu pozwalają na oścież otworzyć drzwi balkonowe.

Panelowe, ażurowe, gipiurowe

Decydując się na wybór firan panelowych można mieć pewność, że idealnie one skomponują się z dużymi drzwiami tarasowymi. Ich zastosowanie wniesie nutę oryginalności i znaczną świeżość do pomieszczenia. W przypadku gdy będzie ono klasyczne, dobrze jest wybrać firany w formie prostokąta, gdy styl salonu jest odległy od prostego, można zdecydować się na niecodzienne rozwiązania. Zastosowanie firany ażurowej sprawi, że drzwi balkonowe przyciągną wzrok gości, a sama firana będzie, w salonie, stanowić artystyczny akcent.
Gdy jesteśmy miłośnikami lekkich i przejrzystych firan, a nasz salon jest w stylu glamour można na drzwi balkonowe powiesić firanę wykonaną z gipiury. Gipiura to rodzaj koronki, dlatego tego rodzaju zasłona będzie lekka i będzie przepuszczać bardzo duże ilości światła słonecznego.
Gipiurowa firana jest lekka i dodatkowo sprawia, że dane pomieszczenie zostało wizualnie powiększone.

Jak dobierać firany?

Decydując się na firanę na podwójne drzwi balkonowe, trzeba zawsze pamiętać, że liczy się w tym wypadku szerokość zawieszonego karnisza a nie szerokość drzwi. W przeciwnym wypadku, firana będzie sprawiać wrażenie za krótkiej i za ciasnej sukienki. Dodatkowo bardzo ważna jest długość. W tym przypadku zawsze koniec firany powinien sięgać wprost do podłogi. Te zasady doboru firan są skuteczne przy każdym ich rodzaju. Decydując się na okienną aranżację, jej dłuższa część też powinna sięgać aż do podłogi.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?