Strona główna
Ogród
Tutaj jesteś
Ogród

Meble ogrodowe wiklinowe – kiedy warto je wybrać?

Data publikacji 30 października 2020


Wybór mebli do ogrodu jest ogromny. Plastikowe, metalowe, drewniane czy wiklinowe. Wybór mebli zależy od tego, gdzie umieścimy meble, i jak planujemy z nich korzystać. Kiedy meble wiklinowe są dobrym wyborem?

Na tarasie czy do ogrodu?

Meble ogrodowe wiklinowe sprawdzą się idealnie w zadaszonej części tarasu. Wiklina jest dosyć wrażliwa na działanie warunków atmosferycznych. Warto chronić ją przed deszczem oraz słońcem, na którym szybko wypłowieje.

Wybierając meble wiklinowe warto zastanowić się, czy będą one stały przez całe lato w jednym miejscu, czy może będziemy je przenosić tam, gdzie aktualnie się znajdujemy. Meble ogrodowe wiklinowe bardzo często są duże i wygodne, ale jednocześnie nieporęczne. Nie są to meble, które mamy ochotę nosić po całym ogrodzie.

Wybierając meble ogrodowe wiklinowe delikatne i subtelne musimy liczyć się z tym, że ich trwałość może być mniejsza. Są to jednak idealne meble do ogrodu, w którym często zmieniamy miejsce. Delikatne ławeczki są lekkie i poręczne przeniesiemy je bez problemu.

Meble ogrodowe wiklinowe nie powinny być zostawione na zimę w ogrodzie bądź na tarasie. Warto zabezpieczyć je i schować do garażu bądź piwnicy. Dzięki temu będą nam służyły długie lata.

Styl ma znaczenie

Wybierając meble ogrodowe wiklinowe, warto dokładnie przemyśleć w jakim stylu jest nasz ogród oraz taras.

Delikatne, subtelne meble ogrodowe wiklinowe idealnie wpiszą się w styl ogrodu wiejskiego czy rustykalnego. Duże, kwadratowe fotele z ogromnymi poduchami będą pasowały do nowoczesnego ogrodu.

Wybierając meble ogrodowe wiklinowe, nie można zapomnieć o fotelach bujanych, które nie tylko są niebanalną ozdobą tarasu, ale również idealnym miejscem wypoczynku. Wyposażone w ogromne, miękkie poduchy są wygodne i bardzo komfortowe.

Fotele wiklinowe bujane na stojaku mają tę ogromną zaletę, że można je wykorzystać na tarasie, balkonie czy w ogrodzie. Wszędzie tam, gdzie właśnie się znajdujemy. Bez problemu można je przenosić. Nie są przypisane do konkretnego miejsca tak, jak fotele wiszące.

Jak dbać o meble wiklinowe?

Meble wiklinowe ogrodowe myjemy wilgotną ściereczką. Można również do czyszczenia wikliny użyć sody, octu, soli, kwasku cytrynowego lub cytryny. Czyszcząc meble wodą z dodatkiem amoniaku i soli przywrócimy wiklinie jest pierwotny kolor.

Bardzo ważnym etapem czyszczenia mebli wiklinowych jest ich suszenie. Po umyciu należy je dokładnie wytrzeć i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Nie można ich jednak wystawiać na słońce. Bardzo ważne jest również, by nie siadać na meblach, które całkowicie nie wyschły, gdyż nieodwracalnie się zdeformują.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?