Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Jaki uchwyt do telewizora wybrać?

Data publikacji 20 grudnia 2020


Kupowanie nowego telewizora to naprawdę świetne zajęcie. Wybieranie pomiędzy rodzajami matryc, ich wielkościami, czy też wykorzystanymi technologiami, potrafi z każdego dużego faceta zrobić małego chłopca. Problem tylko w tym, że jeśli chce się korzystać z telewizora w odpowiednio wygodny sposób, koniecznie trzeba do niego dokupić również uchwyt. Powstaje jednak pytanie, w jaki sposób to zrobić? Jaki uchwyt do telewizora będzie odpowiedni?

Wybieramy typ uchwytu

Zupełną podstawą podczas szukania i wybierania odpowiedniego rodzaju uchwytu do telewizora, jest określenie tego, jaki jego rodzaj się potrzebuje. Jak się bowiem okazuje, na rynku nie istnieje tylko jeden, lecz aż dwa, bardzo często wybierane modele. Mowa w tym wypadku oczywiście o uchwycie ściennym, lecz również sufitowym.
Uchwyt ścienny jest najczęściej używanym modelem. Jest to wersja, którą montuje się poprzez śruby i kołki do ściany. W przypadku jednak, jeśli ściana jest zbyt delikatna, aby zamontować na niej uchwyt z ważącym kilkanaście kilogramów telewizorem, bo wykonana jest np. gips kartonu, poleca się wybranie modelu sufitowego. Strop zawsze jest odpowiednio mocny, aby móc utrzymać na sobie ciężar telewizora.

Jak dopasować uchwyt do telewizora?

Nie każdy o tym wie, lecz nie wszystkie uchwyty pasują do wszystkich dostępnych na rynku telewizorów. Zdarzają się takie modele odbiorników, które są zbyt ciężkie, zbyt duże, lub też nie posiadają śrub montażowych w odpowiednich miejscach. Żeby nie dopuścić do sytuacji, gdy uchwyt nie będzie pasował do telewizora, najpierw warto dokładnie sprawdzić to, do jakiej wagi oraz przekątnej jest on w stanie obsłużyć odbiornik, a co najważniejsze, czy uchwyt oraz telewizor są zgodne ze standardem VESA. Jeśli tak będzie, ma się pewność, że uchwyt będzie posiadał śruby w dokładnie tych samych miejscach, to telewizor.

Możliwość regulacji

Ostatnim bardzo ważnym punktem podczas kupowania uchwytu do telewizora, jest to, czy będzie on wyposażony w regulacje swojej pozycji, a także w jakim zakresie. Dlaczego jest to tak ważne? Podczas oglądania telewizora nie da się zawsze usiąść w idealnej do niego pozycji. Od czasu do czasu warto by mieć możliwość, aby nieco go przekręcić, a nawet delikatnie przybliżyć. Wszystko to jest możliwe, lecz konieczne jest do tego wybranie właściwego modelu uchwytu. Kluczowe jest to, aby wyposażony był on w wysięgnik, który pozwoli telewizor przybliżyć, a także zmienić jego kąt. Istotne jest to, aby można to było zrobić nie tylko w kierunku prawo/ledwo, lecz również góra/dół.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?