Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Jak pielęgnować kwiaty doniczkowe?

Data publikacji 10 grudnia 2020

Kwiaty doniczkowe są ozdobą każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy poszukujemy roślin do mieszkania czy miejsca pracy, warto wybierać takie, których pielęgnacja nie jest skomplikowana. Jakie kwiaty są odpowiednie dla osób, które zapominają o podlewaniu?

Sukulenty i kaktusy

Są to kwiaty doniczkowe, które mają równie wielu zwolenników, co przeciwników. Jedno jest jednak pewne. Sukulent i kaktusy są przeznaczone dla osób, które nie mają w zwyczaju systematycznej pielęgnacji.

Kwiaty doniczkowe pielegnacja nie jest skomplikowana. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebują one dobrze naświetlonego miejsca. Wiele kwiatów bardzo źle czuje się w pełnym słońcu. Okno północne dla kaktusów jest idealne.

Nawet przy dużym słońcu, gdy zapomnimy o podlewaniu kaktusów wytrzymają one bardzo długo. Są przyzwyczajone do ciężkich warunków. Dużo lepiej jest kaktusów i sukulentów nie podlewać, niż je przelać, gdyż wtedy rośliny bardzo szybko zgniją.

Wybierając kwiaty warto skusić się na aloesa, grubosza drzewiastego (drzewko szczęścia) czy sensewierię gwinejską (język teściowej).

Ozdoba ścian

Wybierając rośliny do wnętrza nie można zapomnieć o tych, które pięknymi, długimi kłączami zdobią nasze ściany. Dzięki temu pokój wygląda przyjaźnie i bardziej radośnie. Tu również można znaleźć kwiaty, których pielęgnacja nie jest trudna, a rośliny wytrzymają nawet, gdy nie będą regularnie podlewane.

Trawka, bluszcz czy scindapsus złoty zakryją ścianę nawet, gdy zdarzy nam się o nich zapomnieć kilka razy. Kwiaty doniczkowe pielęgnacja mają jednak swoje wymagania. Podlewając je warto używać wody odstanej lub przegotowanej. Trzeba uważać, by woda nie gromadziła się w podstawce, gdyż rośliny szybko zaczną chorować.

Rośliny bardzo często nie lubią również mocnego światła. Dużo korzystniej jest, gdy słońce, które je oświetla jest delikatne i rozproszone. Kwiaty doniczkowe pielęgnacja to również systematyczne nawożenie. Zaczynamy wczesną wiosną i kończymy późnym latem, gdy kwiaty zaczynają przygotowywać się do zimowego odpoczynku.

Papirus oraz bambus – egzotyka na parapecie

Papirus jest bardzo ciekawą rośliną, która posiada wiele odmian i na pewno spodoba się wielu osobom. Mimo, iż jest to kwiat, który lubi dużo wody również może być hodowany przez osoby zapominalskie.

Kwiaty doniczkowe pielęgnacja papirusa jest wyjątkowo łatwa, gdy tylko umieścimy go w odpowiednim naczyniu. Papirus musi znajdować się w donicy, do której można wlać dużo wody, tak by kwiat był ciągle w niej zanurzony.

Podobnie można hodować bambusa, który również nie ma specjalnych wymagań. Należy jedynie pamiętać, by żadnej z tych roślin nie przesuszyć, a w okresie wzrostu zasilić nawozem.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?