Strona główna
Wnętrza
Tutaj jesteś
Wnętrza

Wyciszenie mieszkania – po co i jak?

Data publikacji 22 grudnia 2020


Nieważne jak bardzo uwielbiasz swoje dynamiczne i głośne życie – wracając do domu liczysz na spokój, ciszę i chwilę relaksu tylko dla siebie. Nie wszyscy mają jednak szansę na takie mieszkanie i w większości przypadków ten stan rzeczy nie jest zależny od nich. Jeżeli znajdujesz się w takiej sytuacji warto rozważyć wyciszenie mieszkania!

Po co wyciszać mieszkanie?

Może i zamieszkałeś w cichej i spokojnej okolicy, jednak z biegiem czasu okazuje się, że miasto chce zbudować obok ciebie ważny węzeł komunikacyjny, albo twoi sąsiedzi okazali się być trochę głośniejsi niż kiedy oglądałeś swoje mieszkanie. Może odkryli pasję do remontów? Albo uwielbiają imprezować na waszej klatce schodowej? Mniejsza o to, chcesz się pozbyć tego uporczywego hałasu! Nie możesz jednak poprosić reszty świata o uciszenie się. W takiej sytuacji nie warto załamywać rąk, tylko szukać sposobów na wyciszenie mieszkania.

Sposoby na ciche mieszkanie

Jeżeli największy hałas powoduje ruchliwa ulica przebiegająca tuż pod twoim oknem, najlepszym sposobem będzie wymiana okien na te o wyższej izolacji akustycznej.

W sytuacji, gdy problemem są sąsiedzi mieszkający nad tobą i ich bardzo akustyczne życie, zamontuj podwyższony sufit, który obniży o kilka centymetrów twój pokój, ale zniweluje wszystkie niechciane hałasy.

Każdy z nas miał styczność z cienkimi ścianami i wie, jak życie z nimi staje się niekomfortowe i zmusza nas do nakładania chropowatych tapet lub okładziny z korka nieprzypadającej wszystkim do gustu. O ile to też jest jakieś rozwiązanie, to warto rozważyć montaż paneli akustycznych zatrzymujących hałasy w pomieszczeniu lub zbudowanie przedścianki. Niestety, ta druga opcja wiąże się z pomniejszeniem pokoju, dlatego przy małym metrażu mieszkania może okazać się to dość kłopotliwe.

Innym sposobem na wyciszenie hałasów dochodzących zza drzwi jest zamontowanie na nich pianki akustycznej i dodanie progu przy podłodze, aby zamknąć wszystkie szczeliny, przez które mógłby wydobywać się dźwięk. Drzwi można również wytapicerować – izolacyjne właściwości tego rozwiązania są podobne do pianki.

Jeżeli mamy okrojony budżet, to warto chociaż zainwestować w miękki dywan, zasłony, poduszki, czy inne tkaniny do powieszenia na ścianach i położenia na podłodze, które także w minimalnym stopniu będą wygłuszać dźwięk, a na pewno upiększą naszą przestrzeń!

Jeżeli zależy ci na ciszy we własnym mieszkaniu (a komu nie zależy?) to rozważ wynajęcie firmy do wykonania profesjonalnego wyciszenia bądź zajmij się tym sam!

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?