Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom mała kuchnia

Czy mała kuchnia może być w wygodna i komfortowa? Wszystko zależy od mebli!

Data publikacji 24 sierpnia 2023


Niewielka kuchnia to zmora większości mieszkań w blokach. Nie rzadko także w domach jednorodzinnych spotkać się można z mocno ograniczoną powierzchnią. Tymczasem to właśnie w tym pomieszczeniu spędza się dużą część dnia na przygotowywaniu posiłków. Dlatego też warto postawić na wygodne i praktyczne rozwiązania. Pomóc w tym może odpowiedni wybór mebli kuchennych.

Zalety małej kuchni

Niewielka kuchnia ma też swoje zalety, które warto wykorzystać. Przede wszystkim na niewielkiej przestrzeni wszystko może być w zasięgu ręki. Nie trzeba więc co chwilę wstawać i przeszukiwać szafek. Małe pomieszczenie łatwiej też odpowiednio doświetlić. Dużo szybciej się ją sprząta i łatwiej utrzymać w czystości.

Aby w pełni wykorzystać te zalety, wystarczy rozwiązać tylko jeden problem. Jak pomieścić wszystkie potrzebne sprzęty oraz akcesoria na mocno ograniczonej powierzchni?

Meble do małej kuchni

Istnieje kilka prostych trików, które pozwolą zmaksymalizować dostępną powierzchnię w Twojej kuchni.

  • Wysuwane szafki. Przy odpowiednio mocnych prowadnicach całą zawartość mebla można wysunąć. W ten sposób zyskujesz łatwy dostęp do najgłębszych części szafki i możesz wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

  • Kupowanie urządzeń wielofunkcyjnych. Zamiast trzech lub czterech sprzętów AGD możesz zakupić tylko jeden, z wymiennymi końcówkami. Dzięki temu potrzebujesz nawet cztery razy mniej miejsca na ich przechowywanie. Także w czasie pracy nie musisz co chwilę wyciągać innego urządzenia, ponieważ wszystko zrobisz z pomocą jednego robota.

  • Szafki narożne ze specjalnymi rozwiązaniami. Pozwalają wykorzystać także najmniej dostępne regiony małych pomieszczeń.

  • Trzymanie zastawy w dużym pokoju. Z talerzy i sztućców korzysta się głównie w czasie jedzenia posiłków, dlatego też większą ich część można przenieść do szafy w dużym pokoju lub jadalni. W kuchni wystarczy pozostawić tylko naczynia potrzebne w czasie gotowania.

  • Meble na wymiar. Odpowiedniej długości blaty, szafki docięte co do centymetra oraz odpowiedniej wysokości meble wiszące. Zamówienia na wymiar sprawią, że dostosujesz całą kuchnię do swoich potrzeb i zawsze będziesz miała wszystko na wyciągnięcie ręki.

Jak widać mała kuchnia może być funkcjonalna i wygodna. Wystarczy tylko dobór odpowiednich mebli i zastosowanie kilku trików.

Jak znaleźć idealne meble do kuchni?

Meble kuchenne muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością – często są wypełnione po same brzegi. Systemy prowadnicowe i nowoczesne rozwiązania stosowane w szafkach narożnych pozwalają na wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni. Przykładem idealnego wyposażenia do niewielkich kuchni mogą być zestawy mebli Akord. Firma ta ma wieloletnie doświadczenie w tym obszarze, co przekłada się na skuteczność i efektywność stosowanych rozwiązań technicznych. Dzięki temu w kuchni aż chce się gotować!

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

https://elektrononline.pl/grzejniki-elektryczne-k36030000