Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Czy moskitiery są skuteczne?

Data publikacji 7 czerwca 2022


Wiosenne i letnie miesiące, kiedy to przyroda budzi się do życia, a wysoka temperatura przeplata się z ulewnymi deszczami, są najbardziej sprzyjającym okresem do wzmożonej aktywności owadów. Każdy doskonale wie, co oznacza wakacyjny, spokojny wieczór, zmącony namolnymi atakami latających intruzów. Uciążliwe bzykanie komarów, potrafi wyprowadzić z równowagi każdą przemęczona osobę. Na szczęście możemy pomóc sobie, montując siatki na okna, czyli moskitiery. Warto zdecydować się na ich zakup już na początku wiosny.

Czym jest moskitiera?

Moskitiera to siatka zamontowana na ramce wykonanej z aluminium. Można być ona na stałe przymocowana dedykowanymi do niej zaczepami, które umiejscawia się na ramie okiennej. Moskitiera montowana jest na zewnątrz okna, dlatego też jest praktycznie niezauważalna z wnętrza. Za sprawą zastosowania specjalistycznych haczyków siatkę można w bardzo łatwy sposób zdemontować, co pozwala na właściwe przechowanie jej podczas zimy.

Rodzaje moskitier

Wśród moskitier można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów, biorąc pod uwagę ich przeznaczenie, jak i technologię. Są to między innymi:

– moskitiera balkonowa, okienna, drzwiowa,

– moskitiera ramkowa,

– moskitiera przesuwna,

– moskitiera rolowana.

Prócz podstawowego podziału moskitiery różnią się między sobą również kolorami, tak by mogły idealnie wpasować się w pozostałe elementy budynku. Aluminiowe ramki najczęściej występuje w kolorze białym bądź brązowym. Jednak coraz więcej producentów moskitier, decyduje się na poszerzenie swojego asortymentu o dodatkowe kolory. Jednym z nich jest ANWIS, którego oferta pozwala na wybór koloru profilu według palety RAL oraz palet oklein drewnopodobnych.

Z czego wykonana jest siatka?

Siatki zastosowane w moskitierach wykonane są najczęściej z włókna szklanego, które dodatkowo pokryte jest warstwą PCV. Dzięki odpowiedniemu materiałowi są one niezwykle wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, a zarazem nie zmniejszają widoczności i przepuszczalności powietrza. Ponadto utrzymanie ich w czystości jest bardzo łatwe, ponieważ wystarczy przetrzeć je zwilżoną szmatką, umyć pod bieżącą wodą lub w razie większych zabrudzeń wyszorować szczoteczką.

Czy moskitiera jest skuteczna?

Moskitiera na okno jest bezapelacyjnie najlepszym rozwiązaniem chroniącym przed inwazją insektów. Ten niewygórowany cenowo produkt wyraźnie poprawia komfort życia w letnie, upalne wieczory. Z powodu swojej konstrukcji i zastosowaniu odpowiednich materiałów zatrzymuje nawet najmniejsze owady, a jej wytrzymałość pozwala na długoletnie użytkowanie.

Jeśli szukasz moskitiery na okno, sprawdź ofertę producenta ANWIS https://anwis.pl/pl/moskitiery-okienne-i-drzwiowe-tarasowe-i-balkonowe

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

https://elektrononline.pl/grzejniki-elektryczne-k36030000