Strona główna
Dom
Tutaj jesteś
Dom

Fototapeta beton – elegancja i nowoczesne rozwiązanie

Data publikacji 5 grudnia 2020


Podczas aranżacji mieszkania bardzo często koncentrujemy się na meblach, dodatkach czy wykończeniu wnętrza. Zapominamy jednak o ścianach, które są ważnym elementem dekoracyjnym wnętrza. Jak zadbać o ściany, by były eleganckie i pomagały stworzyć niebanalne i jedyne w swoim rodzaju wnętrze?

Beton czy fototapeta beton?

W nowoczesnych mieszkaniach bardzo ciekawym elementem wykończenia jest beton. Nie każdy jest jednak zwolennikiem tak radykalnych rozwiązań. Fototapeta beton to pomysł dla osób, które cenią sobie niebanalne pomysły, a jednocześnie łatwy sposób wykończenia.

Fototapeta beton to idealny pomysł na wykończenie ściany w salonie. Surowy kolor betonu idealnie łączy się z drewnem, które wprowadza do salonu wrażenie ciepła i przytulnego pokoju, w którym odpoczynek staje się prawdziwą przyjemnością.

Fototapeta beton w połączeniu z białymi meblami pozwoli na uzyskanie salonu eleganckiego i i jednocześnie ciekawego. Dobierając tapicerkę w stonowanych szarościach stworzymy salon, który będzie bardzo ekskluzywny.

Fototapeta beton i cegła?

Fototapeta beton powoduje, że wnętrze staje się eleganckie, ale bardzo surowe. Cegła na ścianie złamie wrażenie surowości. Wprowadzi przyjemne ciepło do pokoju dziennego.

Czerwony, mocny kolor cegły zrównoważy wrażenie, które powoduje umieszczenie fototapety betony. Dzięki takiemu połączeniu uzyskamy salon, który idealnie sprawdzi się w pomieszczeniu loftowym czy starej kamienicy.

Beton w przedpokoju

Fototapeta beton to również bardzo ciekawy pomysł do przedpokoju, który jest niezmiernie ważnym miejscem w naszym mieszkaniu. To właśnie tę część mieszkania widzą wszyscy, którzy nas odwiedzają.

Fototapeta beton na ścianie pozwoli na stworzenie korytarza, który będzie ciekawy i gustowny. Warto pamiętać, że fototapeta beton, w ciemnych kolorach może optycznie zmniejszyć przedpokój.

Konieczne jest rozjaśnienie przedpokoju przy użyciu mocnego światła. Bardzo korzystnie wygląda przedpokój oświetlony światłem górnym oraz kinkietami, które wprowadzają nastrojowe oświetlenie.

Uzupełnieniem ścian, na których znajduje się fototapeta beton jest podłoga, która powinna być wykończona w jasnym drewnie lub białymi, błyszczącymi kaflami. Jasne drewno ociepli korytarz. Kafle sprawia, że korytarz będzie wydawał się ultra nowoczesny.

Szare kafelki na podłodze będą uzupełnieniem w tej samej tonacji. W takim wnętrzu warto wprowadzić kolor w dodatkach. Drewniany wieszak, drzwi szafy czy konsola z lustrem złamią stonowaną kolorystykę. Mieszkanie z fototapetą beton jest bardzo eleganckie i jednocześnie gustowne. Warto również pamiętać, że założenie tapety jest dużo łatwiejsze niż betonu.

Redakcja swietlnie.pl

Maciej, ekspert i redaktor na stronie Swietlnie.pl, to pasjonat nieruchomości, budownictwa oraz designu wnętrz. Jego głównym celem jest dzielenie się wiedzą na temat najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspirujących pomysłów z obszaru architektury i aranżacji wnętrz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

https://elektrononline.pl/grzejniki-elektryczne-k36030000